TSMC kviec mok

Ką rengiantis 2018–2019 mokslo metų brandos egzaminams svarbu žinoti

Asmenys, nuo 2019 m. Lietuvoje įgysiantys vidurinį išsilavinimą ir pretenduosiantys į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę:

 • lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
 • užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis. Užsienio kalbos mokėjimo lygis būtų nustatomas, laikant valstybinį brandos egzaminą (brandos egzaminas turi būti įvertintas ne mažiau kaip 16 balų) arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą;
 • matematikos valstybinį brandos egzaminą (išskyrus į menų studijų programas).

Šių valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis, kuris, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 40, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti universitete, ir ne mažesnis negu 25, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti kolegijoje.

Taip pat privalomas penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, kuris, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 7, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti universitete, ir ne mažesnis negu 6, jeigu asmuo pretenduoja studijuoti kolegijoje, iš šių privalomų mokytis dalykų:

 • lietuvių kalba ir literatūra;
 • gimtoji kalba (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių);
 • užsienio kalba;
 • matematika;
 • istorija arba geografija, arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
 • biologija arba fizika, arba chemija, arba integruotas gamtos mokslų kursas;
 • meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalykas;
 • bendroji kūno kultūra arba pasirinkta sporto šaka, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.

Atmintinė abiturientui

http://profesinis.lamabpo.lt/wp-content/uploads/2019/02/Atmintine_abiturientams_2019.pdf

Patarimai planuojantiems savo mokymosi kelią

 1. Įsivertink norus ir gebėjimus. Pasirink labiausiai tinkantį mokymosi kelią.
 2. Kokiose profesinio mokymo įstaigose ar aukštosiose mokyklose ir kokias programas gali studijuoti – www.aikos.smm.lt
 3. Visos dominančios specialybės – ką reikės mokytis, ką galėsi dirbti, galimybės įsidarbinti – www.ldb.lt
 4. Brandos egzaminų laikymo tvarka – www.nec.lt
 5. Priėmimas į profesinio mokymo įstaigas ir aukštąsias mokyklas – www.lamabpo.lt

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis mokymosi kelią:

Trukmė

Mokymosi pobūdis

Įgyjama kvalifikacija

Studijų pakopos

Ar galima tęsti studijas aukštesnėje pakopoje

Tarptautiniai mainai

Praktika

Stipendijos

 

Konkursinio balo skaičiuoklė

http://bakalauras.lamabpo.lt/balo-skaiciuokle/

 

Karjeros testas     

 

  VU TVM kartu su partneriais plečia projektą "Karjeros testas" ir visus 10-12 klasių moksleivius kviečia atvykti į artimiausią punktą bei užpildyti Karjeros testą!

Karjeros testo punktai:

 Balandžio 29-30 dienomis lauksime knygyne "Pegasas" (Akropolis, Ozo g. 25, Vilnius) nuo 12 iki 18 val.

Gegužės 5-9 dienomis lauksime Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (Saulėtekio al. 22, Vilnius) nuo 9 iki 17 val.

Daugiau informacijos apie projektą rasite: www.karjerostestas.lt

„Išbandyk profesiją“

 

Mykolo Romerio universitetas kviečia apsilankyti renginyje „Išbandyk profesiją“,

kuris vyks š. m. kovo 7 ar 14 dienomis.

 

 

ISM sausio ir vasario mėnesių renginiai

 

„ISM MOKSLEIVIŲ UNIVERSITETAS“ (UTENOJE)


„ISM Moksleivių universitetas“ - tai seminarų ciklas 10-12 klasių moksleiviams, į kurį kviečiami dalyvauti moksleiviai, kurie domisi vadybos, ekonomikos, finansų, tarptautinio verslo ir komunikacijos studijomis. Seminarų metu moksleiviai įgis naujų ekonominių, vadybinių, komunikacijos bei kitokių žinių ar pagilins jau turimas, gaus naudingos informacijos, susipažins su ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojais.

Daugiau informacijos ir registracija http://www.ism.lt/mu-utena

 

„ISM TĖVŲ UNIVERSITETAS“ (KAUNE IR VILNIUJE)

 

Moksleivių tėveliai kviečiami dalyvauti pirmą kartą organizuojamame seminarų cikle tėvams - "ISM Tėvų universitete". ISM lektoriai sesijose dalinsis žiniomis ir patirtimi apie šeimos finansus, ką turėtų žinoti vaikai ir tėvai, kaip bendrauti su vaiku paauglystės laikotarpiu bei koks turėtų būti tėvų vaidmuo, tėvų ir vaikų požiūrio į gyvenimo tikslus raida.

Daugiau informacijos prikabintame faile, o registracija www.ism.lt/tu2014

 

 

„ISM MOKYTOJŲ UNIVERSITETAS“ (KLAIPĖDOJE, ŠIAULIUOSE IR PANEVĖŽYJE)

 

ISM kviečia vidurinių mokyklų, gimnazijų vadovus, pavaduotojus bei mokytojus, karjeros konsultantus, koordinatorius į profesinio tobulėjimo seminarų ciklą "ISM Mokytojų universitetas", kuris 2014 metais vyks Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Seminarų metu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektoriai kartu su seminarų dalyviais gilinsis į pokyčių svarbą bei reikšmę mokykloje, kalbės apie pokyčių valdymą bei komunikaciją, diskutuos ar mokytojai turėtų inicijuoti pokyčius mokykloje ir kokį vaidmenį reikėtų juose atlikti.

Daugiau informacijos prikabintame faile, o registracija www.ism.lt/mokytojams2014

 

Visi renginiai yra NEMOKAMI.

Visiems išklausiusiems pasirinkto renginio visus seminarus bus įteikti pažymėjimai.

„ISM Moksleivių universiteto“ pažymėjimas prideda papildomų balų stojant į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą.

 

NUO VASARIO 1 DIENOS PRASIDEDA IŠANKSTINIS PRIĖMIMAS.

·         Išankstinio priėmimo metu vykdomas priėmimas į visas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bakalauro studijų programas.

·      Išankstinio priėmimo metu stojantieji gali pretenduoti į stipendijas, padengiančias visą studijų mokestį ar mokesčio dalį. Daugiau www.ism.lt/bs/finansavimas

·     Prašymų dalyvauti išankstiniame konkurse priėmimas, dokumentų pateikimas nuo 2014 m. vasario 1 dienos vyks ISM priėmimo sistemoje https://enroll.ism.lt

·       Pildant paraišką internetu būtina prisegti šiuos dokumentus: gyvenimo aprašymą, paso/ ID kortelės kopiją, papildomus pažymėjimus/diplomus, liudijančius apie aktyvią, visuomenišką veiklą mokykloje bei už jos ribų, metinių pažymių užpildytą formą ir pasirašytą mokyklos vadovo. Jei pretenduojate į ISM stipendiją arba nemokamą studijų vietą papildomai reikia pateikti motyvacinį laišką arba video.

Daugiau informacijos apie ISM išankstinį priėmimą www.ism.lt/bs/priemimas

 

ASMENINĖS IR GRUPINĖS KONSULTACIJOS

 

·         Registruokis vienas ar su šeimos nariais, draugais ir gauk atsakymus į visus klausimus dėl artėjančio ISM išankstinio priėmimo reikalavimų bei priėmimo eigos.

·         Registruokite savo klasę ir apsilankykite ISM Vadybos ir ekonomikos universitete jau dabar! Nurodę Jums patogią dieną, suderintu laiku galėsite atvykti ir susipažinti su universitetu, studentų bendruomene, pabendrauti su ISM darbuotojais, studentais bei dėstytojais, gauti reikalingos informacijos apie Jums rūpimas bakalauro studijų programas, priėmimą.

Kviečiame registruotis į asmeninę konsultacija ČIA arba susisiekti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., skype ism_bakalaurostudijos