TSMC kviec mok

Sveikinimas Lietuvai

    Mūsų laisvei jau 100-metis! Šią šventę švenčia ne tik Lietuva, bet ir kiekvienas jos pilietis: nesvarbu, kokio jis amžiaus, išsilavinimo, tautybės... Šaliai nusidažius trimis spalvomis, kiekvieno širdyje gimsta pasididžiavimas Tėvyne. Šalies tautinių mažumų mokyklos, jose besimokantys mokiniai, dirbantys pedagogai, kurie norėjo ir turėjo ko palinkėti Lietuvai, buvo pakviesti dalyvauti Trakų suaugusiųjų mokymo centro projekte ,,Sveikinimas Lietuvai”. Šį projektą finansavo Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės.     Net 36 įstaigos panoro dalyvauti projekte, o 25 tautinių mažumų švietimo įstaigos pateikė konkursui savo sukurtus video klipus, atvirlaiškius su sveikinimais bei palinkėjimais Lietuvai 100-mečio proga. Kūrybiniame procese dalyvavo apie 500 mokinių. Besiruošdamos mokykliniams konkursams tarpusavyje varžėsi ištisos klasės, kuriose veikė tikrų tikriausios kūrybinės dirbtuvės: vieni kūrė scenarijus, kiti rengėsi skaitovų konkursams, treti ieškojo muzikinio įprasminimo...
    Komisija įvertinusi pateiktus videoklipus ,,Sveikinimas Lietuvai” geriausiais pripažino: Vilniaus P. Skorinos, Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, Grigiškių, Visagino ,,Atgimimo” gimnazijų bei mūsų, Trakų suaugusiųjų mokymo centro, darbus. Nugalėtojams buvo įteiktos padėkos bei asmeninės dovanėlės. Mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Trakų pilyje, Užutrakio dvare, dalyvauti net keliose edukacinėse veiklose.
    Dabar jau galime drąsiai žengti į naują šimtmetį, nes jaunoji karta yra pilietiška bei atsakinga už savo ir ateinančių kartų ateitį.

Loreta Ruškevičiūtė,
Trakų suaugusiųjų mokymo centro direktorė