Europos kalbų diena

Šiandien – rugsėjo 26 diena švenčiama Europos kalbų diena. Tradiciškai ši šventė paminėta ir mūsų mokykloje. Šiai dienai visi ruošėmės iš anksto - mokiniai  rinko informaciją apie šalis, domėjosi jų gamtos stebuklais, žymiais žmonėmis, kalba bei tautiniais patiekalais. Jiems padėjo užsienio kalbų mokytojos ir technologijų mokytoja.

View the embedded image gallery online at:

Mokiniai su mokytojais paruošė stendus - puošė juos nuotraukomis, iškarpomis apie lankytinas tos šalies vietas ir spalvino šalių vėliavas. Piešė, kirpo, klijavo ir stengėsi, kad matytųsi, jog mokykloje minima šventė.

Mokykloje pakabinti stendai kvietė visus prisiminti, kad kalbos "atrakina bet kurias duris". Džiugu, jog mūsų mokyklos mokiniai labai išradingi ir kūrybingi.

Kviečiame registruotis į mokymus!

Trakų suaugusiųjų mokymo centras kartu su asociacija ,,Viešieji interneto prieigos taškai" kviečia švietimo ir kitų sričių darbuotojus dalyvauti  projekto  „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose. Dėl tikslių mokymų datų ir laiko užsiregistravę dalyviai bus informuojami individualiai.

Kviečiame registruotis į anglų kalbos kursus Trakuose!
(registracija baigta)

Nuo šių metų spalio 1 dienos startuos 40 ak. val. anglų kalbos kursai. 8-10 asmenų grupės formuojamos pagal žinių lygį. Dalyviai aprūpinami padalomąja medžiaga. Užsiėmimai vyks po darbo. Kurso kaina 130 eurų. Besimokančius rajono gyventojus parems Trakų rajono savivaldybė, apmokėdama už kiekvieną 50 eurų.Tai indėlis į rajono suaugusiųjų neformalųjį švietimą.
    Prašome iki rugsėjo 20 dienos registruotis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Tel. pasiteiravimui 8 686 33249.

Trakų suaugusiųjų mokymo centras

Vaikų vasaros stovykla „Aš ir mano miestas“

Šių metų birželio 25- liepos 1 dienomis Trakų suaugusiųjų mokymo centre jau trečią kartą socialinių įgūdžių klasių mokiniams vyko penkių dienų dieninė vaikų vasaros stovykla. Aplankėme Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą,  susipažinome su VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre siūlomomis bitininko, gėlių komponuotojo ir kitomis profesijomis.

Taip pat stovyklos dalyviai lankėsi Trakų krašto tradicinių amatų centre, gaminome naminius ledus, pasivaikščiojome Varnikų pažintiniu taku. Susipažinome su draustinio biologine įvairove: gyvūnija, retomis ir vertingomis aukštesniųjų augalų, samanų, kerpių rūšimis.

Apsilankėme ir Trakų salos pilyje. Čia dalyvių laukė viduramžių karyba, ginklų ekspozicija bei praktiniai užsiėmimai. Taip pat susipažinome ir su Trakų miesto sporto istorija.
    Paskutiniąją stovyklos dieną praleidome piknike prie Galvės ežero. Aptarėme stovyklos tikslus ir uždavinius. Visi puikiai praleidome laiką, sužinojome daug naujo ir naudingo, o svarbiausia pasikrovėme geros energijos visai vasarai.

Brandos atestatų įteikimo šventė

Įsuktiems į gyvenimo verpetą mums dažnai nebeužtenka laiko sustoti, pamąstyti, pasakyti, išgirsti, parašyti, perskaityti, pajusti. Bet, laimei, mokyklos gyvenime būna tokia įtrūkio valandėlė – laikas atsikvėpti, pasidžiaugti atliktu darbu, pajusti pasiekto tikslo pilnatvę. Tai brandos atestatų įteikimo šventė. Brandos atestatų įteikimo šventė - tai ypatingas renginys, linkėjimų, padėkų abiturientams, mokytojams teikimo metas.
    Liepos 17 d. į Trakų suaugusiųjų mokymo centrą rinkosi abiturientai, jų artimieji, mokytojai – mokykloje vyko iškilminga brandos atestatų įteikimo ceremonija. Atestatus gavo 60 abiturientų, mokymosi pasiekimų pažymėjimus - 20 mokinių. Nuoširdų sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Loreta Ruškevičiūtė, kuri nepaprastai džiaugėsi tais mokiniais, kurie sėkmingai peržengė svarbų savo gyvenimo slenkstį - sėkmingai įveikė brandos egzaminus. Direktorė padrąsino ir tuos mokinius, kuriems pritrūko šiek tiek sėkmės, o gal ir žinių, kuriems koją pakišo jaudulys. Juk visada yra antra galimybė - galima sugrįžti kitais mokslo metais ir išlaikyti egzaminus.
    Mokyklos vadovė įteikė padėkas tiems mokiniams, kurie puikiai išlaikė valstybinius brandos egzaminus, aktyviai dalyvavo mokyklos gyvenime. Visi ypač džiaugėsi Deniso Dmitrijevo užsienio kalbos ﴾rusų﴿ gautu šimtuku. Ir tai jau ne pirmas šimtukas mūsų mokyklos gyvavimo istorijoje! Deniso ir jo mokytojos dar laukia graži Trakų r. savivaldybės merės, merės pavaduotojos, administracijos direktoriaus pagerbimo ceremonija ir piniginė premija! Be Deniso puikius užsienio kalbos ﴾rusų﴿egzamino įvertinimus gavo ir kiti abiturientai: Viktorija Berezniakaitė - 96, Agata Rakauskienė - 81. Mokinius valstybiniam užsienio kalbos ﴾rusų﴿  brandos egzaminui ruošė rusų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Peciukonienė.
    Visi susirinkusieji nuoširdžiai džiaugėsi švente ir noriai pozavo atminimo nuotraukoms. Gera buvo matyti, kaip abiturientai nuoširdžiai džiaugėsi, kad atestatai pagaliau jų rankose kaip atpildas už jų pastangas, užsispyrimą ir norą baigti mokyklą. Norėtųsi iš širdies palinkėti šiems įvairaus amžiaus mokiniams, kad jų troškimai ir siekiai pildytųsi, o gerais jų darbais ir pasiekimais didžiuotųsi ne tik jie patys, bet ir aplinkiniai. Juk nieko gyvenime nėra nepasiekiamo ir neįmanomo, tik reikia eiti ir atkakliai siekti užsibrėžto tikslo.

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,
Trakų suaugusiųjų mokymo centro
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja